Spirulina

Kód: DPM0173
Neohodnoceno
249 Kč 222,32 Kč bez DPH

Balení: 150 g

Obsahuje: spirulinu (sladkovodní řasa)

Detailní informace

Detailní popis produktu

Balení: 150 g
Obsahuje:
spirulinu (sladkovodní řasa)

Popis:
Spirulina platensis je sladkovodní sinice s vysokým obsahem bílkovin, vitamínů, minerálů a chlorofylu. Výrazně podporuje přirozenou imunitu. Je to silný antioxidant. Podporuje trávení, potlačuje zápach z tlamy.

Spirulina je přirozeným a bohatým zdrojem lehce stravitených bílkovin, zeleného přírodního barviva chlorofylu a minerálů: železa v chelátové formě (je vysoce stravitelné), vápníku, zinku, draslíku a hořčíku. Ze stopových prvků to je mangan, selen, jód, chrom, lithium. Sinice spirulina mají vysoký obsah vitamínů ze skupiny B, především B12. Dále provitamínu A - betakarotenu, kyseliny gama-linolenové (jinak obsažené i v mateřském mléku).

Působení na organismus:
Spirulina má největší přínos ve výrazné podpoře přirozené imunity organismu psa i ostatních savců. Je také vynikajícím doplňkem stravy při podvýživě. Má silné antioxidační účinky, čímž brání organismus proti degenerativním změnám a nádorovým onemocněním. Urychluje rekonvalescenci po nemoci, operacích, nebo při fyzické zátěži. Zmírňuje vliv stresu (na příklad na výstavách, závodech nebo při rekonvalescenci u týraných psů), také usnadňuje hojení ran a snižuje riziko zánětu. Podporuje správnou funkci štítné žlázy, stimuluje lymfatický systém a zvyšuje hladinu hemoglobinu. Dále snižuje zápach z tlamy psa, napomáhá správnému trávení, tlumí plynatost a zlepšuje zažívání. Vyplavuje toxiny z organismu, především z ledvin a střev.

Spirulina má jasnou sytě zelenou barvu, velmi jemnou až pudrovitou strukturu a jemné, rostlinné aroma, podobné rozmělněné trávě. Díky této jemné struktuře má i vysokou využitelnost v organismu.

Dávkování:
1 g (cca 1 kávová lžička) na 10 kg hmotnosti psa/den
U psů pod 10 kg může být podáván 1 g/den
U psů nad 60 kg max. 6 g/den

Při krmení 2x denně rozdělte dávku na polovinu do každého krmení.

U velmi aktivních nebo pracovních psů v zátěži, při rekonvalescenci, po operaci, ve stresu, aj. je možno zvýšit dávkování až o 50 % - cca na týden, nebo do odeznění problémů. Spirulinu lze používat i dlouhodobě - měsíce (pravidelná vysoká zátěž, zlepšení zdravotního stavu po nemoci - rekonvalescence, aj.). Dlouhodobě však dávkování nezvyšujte.

UPOZORNĚNÍ: U bílých plemen výstavních psů může dojít při pravidelném a delším používání spiruliny k dočasnému nežádoucímu zabarvení srsti. Po přerušení dávkování případné vzniklé zbarvení do cca 2 - 3 týdnů odezní.


Deklarované jakostní znaky:
Hrubý protein 65 %
Tuk 6,5 %
Vláknina 12,8 %
Hrubý popel 8,4 %
Sacharidy 16 %
Chlorofyl 1,6 g
Vlhkost 10 %Vitamíny:
Beta karoten - 185 mg
B1 – 3,5 mg
B2 – 8 mg
B3 Niacin - 25 mg
B5 kyselina pantothemová - 63 mg
B6 - 2,30 mg
B12 - 200 mcg
B8 = Cholin – 50 mg
C - 1000 mg
E - 26 mg
Kyselina listová - 3,4 mgMinerály:
Vápník - 0,6 %
Fosfor - 0,2 %
Sodík - 0,4 %
Draslík - 0,3 %
Hořčík - 0,8 %
Síra - 1,3 %
Měď - 10 mg
Železo - 83 mg
Zinek - 50 mg
Jód - 60 mg

Doplňkové parametry

Kategorie: DOPLŇKY STRAVY
Forma: sušené

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz