KOŇSKÉ MASO

Koňské maso je tmavočervené až hnědočervené barvy, která je mnohem tmavší než u ostatních jatečních zvířat. Odleželé maso bývá až tmavohnědé a má modravý lesk. Maso je dlouze vláknité, tuhé a obsahuje málo tuku. Větší obsah glykogenu v masu dodává masu mírně nasládlou chuť a charakteristický pach. Tuk je nažloutlý a měkké konzistence. Obsahuje více vody a bílkovin než maso hovězí.

KRÁLIČÍ MASO

Králičí maso je velmi libové, bledě růžové a jemně vláknité. Má nízký obsah cholesterolu, obsahuje větší podíl bílkovin, minerálních látek a vitamínů. Je lehce stravitelné a je velmi vhodné pro štěňátka a při dietách.

ZVĚŘINA

Maso je tmavočervené až červenohnědé, tužší a má malý obsah tuku, je výživnější i má vyšší obsah bílkovin a minerálních látek jako je sodík, draslík, fosfor, železo a vitamíny skupiny B. Je lehce stravitelné. Maso použité je pouze ze zvěřiny vysoké – jelen, daněk a srnec.

SKOPOVÉ MASO

Skopové maso se získává z ovcí, beranů a skopců. Má červenou až tmavě červenou barvu. Skopový lůj má tuhou konzistenci bílé až žluté barvy. Skopové maso má charakteristický pach. Vyznačuje se vysokou biologickou hodnotou. Doporučuje se pejskům se zdravotními problémy s krví pro vysoký obsah draslíku, sodíku a železa.

Ostatní maso Existuje 5 produktů.

Zobrazuji 1 - 5 ze 5 položek