MASO Existuje 60 produktů.

Podkategorie

 • Hovězí maso

  HOVĚZÍ MASO

  Hovězí maso má cihlovou až červenohnědou barvu a jemná vlákna. Patří k biologicky nejvhodnějším druhům masa. Obsahuje 57-75% vody, bílkoviny 18-20%, tuky 3-25%, Sacharidy jsou v zanedbatelném množství např. jako glykogen v játrech. Vitamín A, skupina vitamínů B. Minerální látky obsažené v hovězím mase jsou železo, fosfor, sodík, draslík, vápník. Vnitřnosti obsahují více minerálních látek než svalovina.  Hovězí maso je základem zdravé výživy, bohaté na protein a vhodné pro každodenní stravu. Vhodné též pro pejsky na dietě.

  TELECÍ MASO

  Telecí maso je bledě růžové až růžové, jemně vláknité, měkké konzistence a velmi libové. Obsahuje více vody než maso hovězí. Maso je velmi bohaté na esenciální aminokyseliny, železo a vitamín B2. Vzhledem k lehké stravitelnosti a nízkému podílu tuku je velmi vhodné jako maso dietní.

 • Vepřové maso

  VEPŘOVÉ MASO 

  Vepřové maso je více tučnější, obecně platí, že čím tučnější, tím menší obsahuje méně bílkovin. Složení masa je závislé na druhu vepřového masa, ale obsahuje 42-72% vody, 14-20% bílkoviny, 8-40% tuku a sacharidu kolem 0,15%. Vepřové maso je zdrojem železa a vitamínu B1 a B2. Toto maso je velmi vhodné pro pejsky v zimním období, při zvýšené stresové i fyzické zátěži. A pro pejsky kteří, potřebují přibrat.

 • Drůbeží maso

  DRŮBEŽÍ MASO

  Drůbeží maso ( kuřecí, kachní, slepičí, krůtí a pštros) má výborné dietetické vlastnosti a jeho konzumace je ze zdravotního hlediska velice pozitivní.

  Patří mezi největší zdroje kvalitních bílkovin, nutných k obnově buněk těla, je vhodné jako dietní maso. Obsahuje více kyseliny linolové, což je jedna z esenciálních nenasycených mastných kyselin, které jsou nezbytné pro udržení dobrého stavu tepen a přispívají ke snížení hladiny cholesterolu v krvi. Drůbeží maso také obsahuje důležité vitamíny řady B a také zvýšené množství minerálů jako jsou například železo, vápník, selen a zinek. Zvýšené množství železa podporuje krvetvorbu a fungování červených krvinek.

 • Ryby

  RYBY

  Ryby mají významné nutriční hodnoty a přináší organismu mnoho blahodárných účinků. Jsou bohaté na bílkoviny a nenasycené tuky s vysokou koncentrací kyselin Omega 3.V první řadě jsou velice bohaté na velmi lehce stravitelné kvalitní bílkoviny. Představují cca 15–20 % z celkové váhy. Rybí maso má více či méně tuků, ale každopádně se nejedná o „špatné“ tuky, které zvyšují cholesterol v krvi, ale o nenasycené tuky s vysokou koncentrací kyselin Omega 3. Tyto kyseliny jsou důležité při prevenci kardiovaskulárních onemocnění a působí jako skutečné antioxidanty. Co se týče obsahu tuku v rybím mase, ten je velmi různorodý a pohybuje se zhruba v rozmezí mezi 0,5 % až 27 %. K nepodceňování je přítomnost fosfolipidů, tuků důležitých ke správné funkčnosti nervové soustavy. Ryby obsahují také minerální látky, především vápník, fosfor a jód. Z vitaminů je nejvíce přítomen vitamin A, ale výrazné jsou taktéž koncentrace vitaminu B e D. Rybích kostí se nemusíte bát. Syrové kosti jsou pružné a tak nehrozí jejich zapíchnutí kdekoli v zažívacím traktu. Jsou také velmi dobře stravitelné.

  Mezi velmi libové ryby (kolem 1 % tuku) patří: treska, mořská štika, štika, candát atd.

  Mezi libové ryby (zhruba 4 % tuku) patří většina ryb, například: kapr obecný, mořský jazyk, mečoun atd.

  Tučné ryby jsou: úhoř (23,7 % říční, 19,6 % mořský), losos (12 %), makrela a sleď (11,1%) a ryby jako tuňák, pstruh a sardelky (8 %).

 • Ostatní maso

  KOŇSKÉ MASO

  Koňské maso je tmavočervené až hnědočervené barvy, která je mnohem tmavší než u ostatních jatečních zvířat. Odleželé maso bývá až tmavohnědé a má modravý lesk. Maso je dlouze vláknité, tuhé a obsahuje málo tuku. Větší obsah glykogenu v masu dodává masu mírně nasládlou chuť a charakteristický pach. Tuk je nažloutlý a měkké konzistence. Obsahuje více vody a bílkovin než maso hovězí.

  KRÁLIČÍ MASO

  Králičí maso je velmi libové, bledě růžové a jemně vláknité. Má nízký obsah cholesterolu, obsahuje větší podíl bílkovin, minerálních látek a vitamínů. Je lehce stravitelné a je velmi vhodné pro štěňátka a při dietách.

  ZVĚŘINA

  Maso je tmavočervené až červenohnědé, tužší a má malý obsah tuku, je výživnější i má vyšší obsah bílkovin a minerálních látek jako je sodík, draslík, fosfor, železo a vitamíny skupiny B. Je lehce stravitelné. Maso použité je pouze ze zvěřiny vysoké – jelen, daněk a srnec.

  SKOPOVÉ MASO

  Skopové maso se získává z ovcí, beranů a skopců. Má červenou až tmavě červenou barvu. Skopový lůj má tuhou konzistenci bílé až žluté barvy. Skopové maso má charakteristický pach. Vyznačuje se vysokou biologickou hodnotou. Doporučuje se pejskům se zdravotními problémy s krví pro vysoký obsah draslíku, sodíku a železa.

 • Masové komplety

  Masové komplety

  Masové komlety jsou vyvážené směsi svaloviny, vnitřnostní a kostí připravené k okamžitému podání. Stači doplnit přílohou či kostí. Dle potřeb krmné dávky vašeho pejska.

 • Kusové maso
 • Mleté maso
 • Kosti

  Kosti


  Kosti dělíme do dvou částí a to kosti do krmné dávky a kosti rekreační. Kosti rekreační na okus jsou výborné na posílení žvýkacích svalů, pomáhají udržovat zdravé dásně a zdravé zuby pejsků. Prosím, mějte vždy pejska pod kontrolou, pokud mu dáváte kost.

na stránce
Zobrazuji 1 - 12 ze 60 položek