MĚSÍC ČERVEN V PSÍM JÍDELNÍČKU!!!!

MĚSÍC ČERVEN V PSÍM JÍDELNÍČKU!!!!
Červen, začínající léto a stálejší teplé počasí, dostatek slunce, blížící se prázdniny a dovolené a hlavně dozrávající ovoce a zelenina na každém záhonu, co víc si přát ??? 
Nejohroženějším orgánem tohoto měsíce je TENKÉ STŘEVO. A jako tedy tenkému střevu pomoci a co jíst??? Důležité je podávat přirozené potraviny s dostatečným obsahem vlákniny a opět jako v květnu hlídat přísun správných tuků. Pejskům opět podáváme hlavně tuky s vysokým obsahem Omega3 a Omega6 – zařazujeme hodně rybího masa ( losos, makrela, sardinka, šproty, sleď atd. ) 
Ostatní masa volte individuálně podle potřeby vašeho pejska. Pokud se po zimně najde nějaké to kilo navíc volte masa dietní ( krůta, kuře atd. ), pokud naopak začínáte pomalu zvyšovat aktivitu vašeho pejska, nebojte se sáhnout po mase tučnějším ( vepřové atd. )
A co je vhodné pro tenké střevo??? Zelenina – kyselé zelí, topinambur, hlávkový salát. Ovoce – banány, jablka. Obilniny – zkuste volit hlavně ty bezlepkové a to jáhly, pohanku a rýži. Bylinky – pažitka, libeček, pampeliška, kurkuma. Občas podávejte i snídani v podobě mléčných výrobků a to kozí. Velmi vhodný olej pro tento měsíc je lněný.
Tenké střevo miluje pohyb a tak si užívejte procházky a pohyb s vaším čtyřnohým kamarádem.

Leave a Reply

* Name:
* E-mail: (Not Published)
   Website: (Site url withhttp://)
* Comment:
Type Code