SOUTĚŽ!!! VÁNOCE S ANIČKOU KOZÍ NOŽIČKOU ANEB PUTUJEME NAPŘÍČ DO PSÍ MISKOU

Vánoce s Aničkou Kozí nožičkou aneb putujeme napříč Do psí miskou

Vánoční hra plná hodnotných cen a zábavy.

Zapomeňte na vánoční stres a pojďte si s námi hrát :-)

Každý den bude na našich stránkách http://www.dopsimisky.eu/smartblog.html a na Facebookové stránce Do psí misky položena jedna otázka. Správná odpověď Vám dá písmenko do tajenky. Po složení tajenky se zařazujete do slosování o skvělé ceny. Vždy si nezapomeňte poznamenat písmenko :-) Váš tým DPM

Podmínky pro zařazení do soutěže:

  • být registrovaný zákazník u DPM

  • objednávka v měsící prosinci za min. 1000,-

  • úspěšné uhodnutí tajenky

  • tajenku zaslat 22.12. do 19.00 na email maxova.dopsimisky@seznam.cz a bude vám přiřazeno číslo do slosování, v pořadí jak budou emaily přicházet.

  • 24.12.2017 se bude losovat

  • soutěž platná od 1.12.2017 do 22.12.2017

Vánoční ceny:

  1. místo: 50 kg hovězí svalovina mletá + 4 pack

  2. místo: 20 kg selečí sekané + 10 kg hovězí zelené dršťky

  3. místo: 20 kg hovězí svalovina s droby + 10 kg hovězí vemeno

Otázky:

1/Je to náš produkt, nabízíme ho v hovězí i vepřové variantě. U savců je to párový orgán, slouží k odstranění nečistot z krve. Obě mají stejnou funkci a přesto jsou každá jiná:-) První písmenko ze slova zapište do tajenky!! 

2/Hledáme nemoc. Tato nemoc se často zaměňuje s plísněmi. Mezi hlavní projevy patří svědivost kůže. V potravě se často jedná o reakci na drůbež, obiloviny a průmyslová krmiva. Diagnózu stanoví krevní testy. První písmenko ze slova zapište do tajenky!!

3/ Hledáme druh masa, který má méně tuku než maso vepřové, díky složení je bohatým zdrojem kolagenu. Vhodné nejen v zimních měsících, jako zdroj rychle využitelné energie. První písmenko ze slova zapiš do tajenky!!!

4/ Hledáme doplněk stravy, který obsahuje 42% vlákniny, má obrovský význam pro trávení. Čistí střeva a zabraňuje usazování škodlivých látek. Řadíme je mezi probiotika. Obsahuje esenciální mastné kyseliny omega 3 a 6 a vitamin E. První písmenko ze slova zapište do tajenky!!

5/ Hledáme doplněk stravy, který se získává ze semen. Obsahuje vysoký podíl esenciálních mastných kyselin, zejména kyseliny linolové. Doporučuje se užívat na jaře a na podzim, jako očistná kůra. Dále vhodný při ekzémech šupinatění kůže atd. První písmenko ze slova zapište do tajenky!!!

6/ Hledáme náš produkt, který nabízíme v hovězí variantě. Balení obsahuje dva kusy a říká se mu " přírodní kartáč na střeva" První písmenko ze slova zapište do tajenky!!

7/ dnes hledáme vitamín, který se ve vodě rozpustný. Je potřebný pro metabolizmus aminokyselin a podílí se na syntéze kolagenu. Nedostatek velmi ovlivňuje vývoje kostí, zubů a chrupavek. Vitamín se tvoří v těle psa v játrech. Označení vitamínu zapište do tajenky!!

8/Hledáme zemi původu následujících plemen - Bernardýn, Boloňský psík, Neapolský mastin .... První písmenko zapište do tajenky!!

9/Hledáme druh ryby, která je v naší nabídce v podobě filet a mletiny. Je to "bílá" ryba. Má tzv. protizánětlivý druh masa. Je obrovským zdrojem jodu. Obsahuje velké množství bílkovin a minerálů. První písmenko zapište do tajenky!!

10/Hledáme druh nemoci, kterou trpí 3% psů. Je to onemocnění nervového systému. Je doprovázena záchvaty, kdy se zvíře třese nebo má křeče. Mezi plemena náchylnější na toto onemocnění patří např. Pudl, NO, Bígl, Kokršpaněl, Jezevčík ...První písmeno zapište do tajenky!!

11/Hledáme název části kolem nozder přežvýkavců. V barfu se používá jako pochoutka pro větší plemena psů. První písmeno zapište do tajenky!!!

12/ Hledáme označení trasy, ve které dochází od 1.1.2018 ke změně. Na trase leží i výdejní místo DO PSÍ MISKY. Písmenko trasy zapište do tajenky!!! 

13/ Hledá se skupina masných produktů DPM, která je bohatá na bílkoviny a nenasycené tuky s vysokou koncentrací kyselin Omega 3. Z vitamínu je v  mase nejvíce přítomen vitamín A, obsahuje také minerální látky, především vápník, fosfor a jód. Syrové kosti jsou pružné a tak se jich nemusíte bát, nehrozí zapíchnutí v zažívacím traktu. První písmeno ze slova zapište do tajenky!!!

14/Hledáme onemocnění kloubní chrupavky, postihující řadu kloubů u psa. Je to relativně časté onemocnění rostoucích psů zejména velkých a obřích plemen. Mezi nejčastěji postižená plemena patří bernský salašnický pes, německá doga, rotvajler, zlatý a labradorský retriver a irský setr. Nemoc bývá označována písmeny OCD. První písmeno ze slova zapište do tajenky!! 

15/  Hledáme produkt, který se získává ze dna moře.
Je bohatý na minerály, především vápník, hořčík..
Má vysokou vstřebatelnost.
Má schopnost regulovat hladinu žlučových kyselin a podporovat zažívání.
Doporučuje se užívat k vyrovnání poměru fosforu a vápníku a ke stabilizaci PH žaludky
První písmeno ze slova zapište do tajenky!!

16/Hledáme název vyšetření, na které se těší především majitelé březích fen.
Díky tomuto vyšetření může majitel poprvé "spatřit" budoucí nové členy své smečky.
První písmeno ze slova zapište do tajenky!!

17/Hledáme ..... je tvořeno mléčnou žlázou cca 3-5 dní po porodu mláďat. Je bohaté na aminokyseliny, vitaminy, minerály a protilátky, které v přírodě zajišťují imunitu právě narozených mláďat.
Jinak se nazývá Kolostrum.
První písmeno ze slova zapište do tajenky!!

18/Dnes hledáme vitamín, který je rozpustný v tucích. Někdy je zmiňován jako "reprodukční vitamín", další vliv má na správné fungování imunitního systému a zpomaluje také proces stárnutí. Převážně je jeho zdroj rostlinná složka krmné dávky. Např. Kukuřičný olej, zelená listová  zelenina nebo vaječný žloutek. Označení vitaminu zapište do tajenky!!

19/ Dnes hledáme počáteční písmeno příjmení, pana ředitele a majitele firmy. Bez kterého by nebyla Do psí miska :-) Písmeno zapište do tajenky!!!

20/ Dnes hledáme namletý bachor i s natráveninou ze žaludku skotu. Mají specifickou vůni a patří k oblíbené pochoutce pejska. První písmenko zapište do tajenky!!!!

21/ Dnes hledáme vnitřnost, kterou nabízíme v kuse nebo i hrubomletou. Mají nízkou výživovou hodnotu a jsou zdrojem vápníku. První písmenko zapište do tajenky!!!

22/ Dnes hledáme naši rozvozovou trasu, ve které se nachází město, které je svým názvem spojeno s  zrajícím sýrem, který se vyrábí z odtučněného mléka. Má specifickou vůní :-) Označení trasy zapište do tajenky!!!